Bugun...


Süleyman DURAK

facebook-paylas
Ertuğrul Hocayla Süper Lige yürüyüş
Tarih: 04-07-2024 23:15:00 Güncelleme: 05-07-2024 00:12:00


Kocaelispor'da hatalarıyla sevaplarıyla bir dönem daha geride kalırken Ertuğrul Sağlam'dan ikinci dönemde beklentiler yüksek. Yeşil Siyahlı Camiada yeni transferler konuşulurken Ertuğrul hocanın Brunga tesisleri kalite düşük şeklindeki çıkışı biraz garip bulundu. Takım geçe sezonun 5-6 maçında Brunga'da değil hatırlarsanız Dedeman Kartepe otelinde kalmıştı. Psikolojik olarak futbolcular üzerinde olumlu etkileri olabilir ama kendi tesisleriniz varken farklı konaklama seçenekleri aramak pahalı bir fantezi oldu.

1.Ligteki son play-off maçlarını ve finali izlediğimizde gördük ki çıkan ve çıkamayan takımları analiz ettiğimizde kadro kalitemize rağmen bizden daha hırslı ve mücadele azimlerin fazla olduğuydu. Geçmişi ahlayıp vahlayarak vakit kaybetmek yerine yeni sezonda geçmişte yapılan başta kadro mühendisliği hatalarını tekrarlamayarak o yönetici bu menajer veya damat istedi diye değilde takımın ihtiyaç olan bölgelerine transfer yapılması en önemli nokta gibi gözüküyor.

Geçmiş Başkan ve Yönetimlerinde farklı olarak Recep Başkanın söylediği 'Yöneticiler elinde telefonla transfer yapmayacak' söyleminin bundan beslenen sezonbaşında o futbolcuyu ben aldım diyerek hava atan sonra gürcülerde olduğu gibi sezonda çöp çıkıp hiç bir varlık gösteremeyince sessiz kalan 'Ya kim almıştı bunları' diye ona buna suç atanların maalesef ki yeni yönetimde yer almaları da şaşırtıcıydı.

Yeşil Siyahlılarda Ertuğrul Hoca yönetiminde başlayan sezonbaşı hazırlıklara her zaman olduğu gibi transfer edilen isimlerin katılamaması hep dezavantaj olmuştur. Tabii ki hedefe oynayan takımların antrenörleri her zaman hazır formayı verilip saha sürülecek futbolcular isterler ama gençlerden olabildildiği kadarıyla A takıma taşıma bence Teknik Sorumlunun Türk futboluna değer katma sorumluluğudur.

Gazetelerin Spor sayfalarına yansıyan transfer haberlerine göre takıma katılan isimlerden beklenti yüksek umarız umutlar boşa çıkmaz. Kaleci transferinde ise izlenen stratejinin çok doğru olduğunu söylemek zor umarım yanılırız.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
YUKARI