Bugun...


Hayrettin ALBAYRAK

facebook-paylas
Yabancı Santrafor Bütçesi 1 Milyon Euro
Tarih: 05-07-2024 00:35:00 Güncelleme: 05-07-2024 00:35:00


Savunmayı güçlendirdik, orta sahaya, kanada iyi takviyeler yaptık. Pazılı tamamlamak için tek bir hamlemiz kaldı, takıma üst düzey yabancı bir golcü almak. İstediğin kadar iyi takım kur, atanın iyi olmazsa hedefe ulaşamazsın. 1.Lig’in gol kralı Bruno dahil çok sayıda aday olduğunu söyleniyor. Ancak henüz ağırlık kazanan, girişimimde bulunulan biri yok. Oluşturulan kadroya, daha doğrusu sisteme uygun bir golcü alınacak. Tercihte hata yapılması gibi bir lüksümüz yok. Onun için kılı kırk yarıyoruz.Başkan Recep Durul daha önceki konuşmalarında bazı bölgeler için kesinin ağzını açacaklarından, ekstra bir ücret verebileceklerinden söz etmişti.

 

O rakamın ne olabileceğine dair yaptığım araştırmalardan sonuç aldım. Yönetim yabancı santrafor transferi için 1 milyon Euro, yani yaklaşık 35 milyon TL bütçe ayırmış. Zaten daha aşağısına üst bir golcü almak pek olası değil. Kim olabilir bu konuda bir şey söylemek şu an için söz konusu değil ama böylesi bir bütçeyle nokta atış yapılacaktır diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla en iyi seçimi yapmak için üzerinde çok düşünülecek, bu yüzden de biraz gecikme olabilir. Gecikme derken Topuk Yaylası kampına yetiştirilecektir diye düşünüyorum.

ÇOK AĞIR BEDELLER ÖDEDİK

 Yani bir hafta içinde falan taraftarın merak ve heyecanla beklediği yabancı santraforumuz belli olur gibime geliyor. Aslında 1.Lig’e yeniden döndüğümüz 3 sezon önce de, geçen sezon da iyi golcülerimiz vardı. Dino ve Tanque çok verimliydi. Ancak devre arasında ikisi de gitti ve biz bunun faturasını önce küme düşerek, ardından Süper lige çıkamayarak çok ağır ödedik. İnşallah üçüncüsünde aynı şey olmaz. Yönetim gereken tedbirleri mutlaka almalı. Gelecek golcü bizi Süper Lig hedefine taşıyacak kalitede ve kişilikte olmalı. Haydi bakalım hayırlısı.  

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
YUKARI