Bugun...


Süleyman DURAK

facebook-paylas
Kocaelispor’da yeni umutlarla yeni sezona başlarken
Tarih: 12-08-2023 19:23:00 Güncelleme: 12-08-2023 19:23:00


Kocaelispor’u hazırlık dönemindeki Pendikspor maçında seyrederken iki sezon önce büyük umutlarla hatta birazda ileri giderek süper lig hayaliyle başlayan 1 puan alamayıp küme düştüğümüz günleri hatırladım.

Ertuğrul Sağlam’la anlaşılmasından sonra Yeşil Siyahlı Camiaya güven geldi. Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği  aklı başında, uçmayan gittiği takımları transferlerle batırmayan teknik adam olarak bilinen Ertuğrul Sağlam yönetimindeki ilk izlediğimiz Kocaelispor’u Pendiksporla oynadığı maçta ilk yarı ortaya koyduğu futbol git geller olsada idare ederdi.

Geçen sezon süper lige yükselen Pendikspor’un eksikleri olsada ne de olsa üst kategoriden bir takım olmasının verdiği hava ile oynadığını gördük. Kocaelispor’un hazırlanmış değilde defansın hatalarından kaynaklanan iki golle öne geçmesi bir yana Eze’nin bizim defansı biranda oyundan düşürdüğü pozisyonu da görmemezlikten gelemeyiz.

Kocaelispor önemli beklentilerle yerli yabancı oyuncular transfer etti. Önceki sezonla daha iyi araştırılıp alınan futbolcular arasında gençlerin bulunması geleceğe yönelik iyi bir takım oluşturulması iyi bir gelişme. İki sezon önce o menajerin pazarlaması takıma faydalı olmaktan çok Dino’nun dediği gibi amatör yönetici grubuyla bu paragöz futbolcu grubu ile yola çıkmamız büyük hataydı.

 Kentin kaynaklarından Büyükşehirin sağladığı kaynaklarla transfere doymayan kimi bulursak alalım diye kendini garantiye almaya çalışan takımdan çok kendi kariyerini düşünen teknik adamlarla yola çıkılmayacağını bayağı pahalı maliyetle öğrendik. Tahir Başkanın sağladığı önemli destek ile daha temkinli giden yönetimin Ertuğrul Hocayla koordineli uyumlu bir transfer çalışması yapması gelecek sezonla ilgili umutlarımızı arttırıyor.

Unutmamız gereken iyi oluşturulmuş kadro ne yaptığını bilen teknik yönetim ve kulübü mali ve idari açıdan geleceğe taşımaya kararlı tesis konusunda projesi olan Kocaelispor başarılı olabilir. Yoksa özel maçlarda her takımı yensek bile lig başladığında herkesin puan için ölümüne mücadele edeceğini bilmemiz gerekir. Hiçbir maçın oynamadan mücadele etmeden kazanılamayacağı gerçeğiyle yüzleşerek maziyi güzel günleri anmak güzel ama bugün bize fazla bir şey kazandırmaz tabii geçmişten ders alabildiysek hataları tekrarlamazsak.

Sağlanan kaynakları çar çur edip saçma sapan transferlere borç batağına girmeden iyi bir kadro kurmak o kadar da zor değil. Geçmiş sezonlardaki hatalardan da ders alarak emin adımlarla yürümeliyiz. Yılların borçlarını KEV tesislerini satarak Büyükşehir sayesinde kapattık ama satılacak bir şey kalmadı.

Kocaelispor’un güzel futbol oynayarak eski başarılı günleri yaşatması dileğiyle yeni sezon Yeşil-Siyahlı camiaya hayırlı olsun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
YUKARI