Bugun...


Süleyman DURAK

facebook-paylas
Keşke; Mali disiplinimiz kötü olsaydı ama küme düşmeseydik
Tarih: 25-05-2022 15:17:00 Güncelleme: 25-05-2022 15:17:00


Kocaelispor’da her dönemde yönetimler kendilerini başarılı gösterecek taraftarları da avutacak bir şey bulmada çok başarılılar. Bazı dönemlerde yönetimler alt yapıya yaptıkları yatırımla övünürler. Günümüzde bu övünme Mali disiplin oldu. Neymiş efendim Mali disiplinimiz çok güzelmiş.Ne güzel de mali disipline değil sahada atılan gollere kazanılan galibiyetlere puan veriliyor.

Mali disiplinimizin güzelliği bizi kümede bırakacak mı? Tabii HAYIR Bazı yöneticilerimiz hala farkında değil geçen sezon binbir zorlukla çıktığımız 1.Ligten 1 puan daha fazla alamadığımız küme düştük. Tabii küme düşerken hiç biri işe yaramayan takıma bir katkısı olmayan saçma sapan yapılan transferlerden kalan bir sürü borç. Neymiş Mandjeck’i gönderirken bilmem kaç bin Euro kar etmişiz. Bu bir başarıymış. Bu güzel başarı bizi küme düşmekten kurtarır mı? Tabii HAYIR

Belki de hayatlarında ilk kez 1.Ligte yöneticilik yapmış bazı isimler her şeyi kendilerinin yönetime gelmelerinden birkaç gün oldu sanıyorlar. Bu kulübün kuruluş tarihi 1966. 56 Yılda 56’dan fazla başkan yüzlerce yönetici binlerce futbolcu ve yüzlerce Antrenör Yeşil siyahlı Takımda bulundu. Farklı yenildiğimiz maçlar küme düştüğümüz sezonlar oldu ama hiç bu kadar aciz ve çaresiz olmamış başkalarından merhamet beklenmedi.

‘Ben İstersem bu takımı şampiyon yaparım’ sözünün söylendiği basın toplantısında aslında mevcut başkanın ve yönetimin futboldan ne kadar uzak olduğunu maalesef tebessümle izledik. Sezon başında kadro oluşturma çabalarında menajerlere teslim olunması futbol ve teknik adam tercihlerinde yanlışlıklar bu sonucu getirdi. Bizi yenmesin diye dua ettiğimiz bir çok takım Ukrayna savaşından doğan transfer hakkını kullanırken bu fırsatı bile değerlendirememiz bağıra bağıra gelen küme düşmenin habercisiydi.

Yeşil siyahlı Camiaya tarihinin en büyük maddi desteğini sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’ın sağladığı bu kaynakları doğru kullanamayıp takımı küme tutmayı başaramayan mevcut yönetim daha fazla camiayı oyalamadan gitmelidir. Başta Kripta Para gelirleriolmak üzere sağlanan kaynakların nasıl harcandığını da açıklamalıdır. Kocaelispor kulübü genel kurulun izni olmadan kimse büyük borçlara taahhütlere mahkum edemez. Ben düşürdüm ben çıkarırım anlayışına prim verilmemelidir. Kocaelispor öyle deneme yanılmayla yönetilecek bir kulüp değildir. Bu sen olmadı seneye Allah kerimle her sene bir alt kümeye düşeriz.

Son sözümde çoğu değil Kocaelispor’da 2.ligte bir takımda oynayamayacak kadar kötü ve yetersiz olan transferleri kim yapmışsa bunların bedellerini ödemeliler. İmza atarken fotoğrafa girenler yaptıkları hatanın maddi karşılığını da üstlenmeliler. Yarı yolda bırak ondan sonra Kulübü borçlandır geleceğini karart. Takımı bu kadar imkan ve desteğe rağmen küme düşürmenin bir bedeli olmalı. Rakiplerimiz bizim bütçemizin beşte biri ile Play Off’a kalan takımların olduğu ligte Mali disiplinimiz çok güzel diye kendimizi avutamayız. Onlar Süper ligi kovalayacak biz 2.Ligte sürünmeye devam

 

Mali disiplinimiz kötü olsa ne olurdu geçmişte olduğu gibi federasyon birkaç süre tanır eksikler tamamlanırdı. Mali disiplinden Puanımız silinse ne olurdu çıkardın sahaya oynardın alırdın maçı dert etmezdik. Şimdi Küme düştük bir sürü yeni rakip bunların arasından sıyrılıp 1.Lige çıkmak öyle göründüğü kadar kolay değil. Öyle her sene Play Off Finalinde Hekimoğlu gibi rakip Özgür Yankaya gibi hakemi de zor buluruz. Tabii 1.Lige çıkışımıza sempati ile bakan her ne kadar Murat Cem’i kiralık vermese de Ahmet Ağaoğlu’nun anlamlı desteğini de unutmamak gerek.

Mevcut yönetim kendisiyle yüzleşmeli son maçta edilen hakaret ve küfürleri unutmadan kulübü borçlandırmadan yaptıkları hataların maddi boyutunu mutlaka üstlenerek bu işi yapabilecek kimse keramet bende zannetmesin bu kulüpten ne vazgeçilmez isimler geçti görevi acilen DEVRETMELİDİR. Kocaelispor büyük takımdır. Başkan veya Yöneticiler bu takımın üstünde değildir. Herkes gider, düşmenin acısını hisseden Gerçek Kocaelisporlular kalır. Sahte okeyler değil. Sokakta oynasa kaldırımda seyrederiz diyenler bu kulübün gerçek sevdalılarıdır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
HAVA DURUMU
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI